Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o Bauhausie, a będziesz w stanie połączyć ten styl z resztą

1.  Został założony przez architekta Waltera Gropiusa w Niemczech w 1919 r. Miał na celu połączenie wszystkich gałęzi sztuki pod jednym dachem.

2. Od samego początku nacisk kładziono na funkcję, która pojawiła się przed formą (duński design ma tendencję do stawiania sobie równych), a celem było przywrócenie sztuki do codziennego życia, dlatego architektura. Chodziło o to, by elementy były piękne i użyteczne.

3. Bauhaus przeprowadził się z Weimaru do Dessau w latach 1925-1926, gdzie stworzył nowy budynek dla szkoły. W 1932 r. Przeniósł się do Berlina, gdzie został zamknięty w 1933 r. przez nazistów. W tym czasie wielu artystów przeniosło się do USA. Naziści uważali szkoły za siedliska komunistycznego intelektualizmu.

4. Styl Bauhaus charakteryzuje się abstrakcyjnymi kształtami, zrównoważoną formą i niewielką ozdobą. W jego formach artystycznych jest zwykle odważna typografia i bloki kolorów. Budynki są również geometryczne i zwykle mają otwarty plan z dużą ilością szkła, aby wpuszczać światło. W architekturze wnętrz przestrzenie są proste, otwarte i minimalne.

5. Największa grupa budynków Bauhaus na świecie znajduje się w Tel Awiwie w Jerozolimie, gdzie uciekło wielu niemieckich – żydowskich architektów z Bauhausu. Powstałe w ten sposób 4000 budynków jest obecnie znane jako Białe Miasto Tel Awiwu.

Z biegiem lat wiele funkcji zostało zerwanych i pojawiła się tendencja do przeszklenia balkonów, aby stworzyć dodatkowe pokoje (wiele mieszkań było małych), ale teraz zostało to zabronione. Prawo stanowi, że jeśli przeprowadzisz się do mieszkania Bauhaus z oryginalnymi elementami, musisz je zachować. Sprawdź: Mieszkania Bydgoszcz

Styl Bauhaus opierał się na kilku prostych zasadach: był minimalistyczny, asymetryczny i powściągliwy. Elementy dekoracyjne, które nie służyły celowi, zostały pominięte. W Tel Awiwie zasady te zostały dostosowane do lokalnego klimatu. Nowe budynki zostały wzniesione na filarach, znanych jako pilotis, aby umożliwić cyrkulację morskiej bryzy i zapobiec przedostawaniu się kurzu do środka. Dachy były płaskie, aby zapewnić ogrody, w których mieszkańcy mogliby się spotkać. Dodano balkony i wkradły się również dziwne elementy dekoracyjne ze stawami rybnymi i posągami przy wejściach do wielu bloków mieszkalnych. W końcu beton pomalowano na biało, a miasto zyskało swój przydomek.

Load More Related Articles
Zobacz więcej od Redaktor
Zobacz więcej w Mieszkanie
Brak możliwości dodawania komentarzy

Sprawdź także

Jak działa poduszka powietrzna?

Wszyscy znamy słowo „poduszka powietrzna”, takie jak układ przeciwblokujący (w skrócie ABS…