Rodzaj bramy wjazdowej oraz furtki, zależy od naszych prywatnych upodobań. Istnieją takie, które tak bardzo wtapiają się w ogrodzenie, że praktycznie nie widać wjazdu na posesję. Inne natomiast mają taką charakterystykę, że od razu przykuwają uwagę swoim kształtem oraz zdobieniem. Należy jednak zdać sobie sprawę, że to nie wygląd jest w tym wszystkim najważniejszy.

Aby jak najlepiej dopasować furtkę do swojej posiadłości, warto zwrócić uwagę na kilka elementów i trzymać się pewnych wytycznych. Jedną z podstawowych rzeczy jest wygodna komunikacja, dlatego bramę najlepiej umieścić na wysokości garażu. Aby nie mieć problemów z wjazdem, powinna ona mieć szerokość przynajmniej 4m. Dodatkowo należy doliczyć furtkę o szerokości minimum 90 cm. Koniecznie sprawdź Furtki Bydgoszcz

Jeśli posiadamy działkę o naprawdę dużym metrażu, warto zastanowić się nad montażem drugiej bramy – bramy gospodarczej, która ułatwi dostawy do ogrodu lub idealnie sprawdzi się jako brama wjazdowa dla parkingu dla gości. W zależności od tego, gdzie znajdują się pojemniki z odpadami, czasem przydaje się również druga furtka.

O czym jeszcze warto pamiętać? Jeśli zdecydujemy się na bramę z rozwieranymi skrzydłami, to powinna się ona otwierać w głąb działki. Jeśli jednak posiadamy taką możliwość, to warto wybrać model bramy przesuwnej, który zajmuje znacznie mniej miejsca.