Home Różne Jak działa poduszka powietrzna?

Jak działa poduszka powietrzna?

0
40

Wszyscy znamy słowo „poduszka powietrzna”, takie jak układ przeciwblokujący (w skrócie ABS), poduszki powietrzne jednym z elementów bezpieczeństwa współczesnych samochodów. Czy jednak wiesz jak działa ten niezbędny zestaw bezpieczeństwa? Oczywiście nikt z nas nigdy nie chciałby doświadczyć działania poduszki powietrznej, ponieważ jest ona aktywowana tylko w sytuacjach awaryjnych, ale wiedza o tym, jak działa, jak wygląda i jak szybko się napełnia i opróżnia jest naprawdę cenna. Sprawdź: Szkoła jazdy Bydgoszcz

Sama poduszka powietrzna to nic innego jak cienki nylonowy materiał, który jest złożony i umieszczony w specjalnie zaprojektowanym schowku za kierownicą, panelami drzwi lub gdziekolwiek indziej wewnątrz auta.

Brzmi dość prosto, prawda? Jednak to mechanika jest niezwykle ciekawa. Podczas jazdy czujnik w tle stale pracuje, rejestrując Twoje przyspieszenie i zwalnianie. Ten czujnik zasadniczo kontroluje poduszkę powietrzną. W przypadku wykrycia przez czujnik dużego i nagłego spowolnienia, odczyta on te zmiany jako wskaźniki kolizji. Gdy czujnik zarejestruje kolizję, uruchomi poduszkę powietrzną. Inflatory poduszek powietrznych są następnie zapalane. Powoduje to reakcję chemiczną, która uwalnia gaz, który następnie napełnia poduszki powietrzne.

Najbardziej fascynującą częścią tego całego procesu jest szybkość, z jaką wszystko się dzieje. W nowoczesnych samochodach cały proces inflacji trwa około 35 milisekund. To jedna 1/25 sekundy! Aby spojrzeć na to z perspektywy czasu, mrugnięcie zajmuje nam 200 milisekund. Oznacza to, że cały ten proces jest około 6 razy szybszy niż mrugnięcie okiem.

Load More Related Articles
Zobacz więcej od Redaktor
  • Wesele w stylu rustykalnym – inspiracje

    Czy rustykalne wesele jest dla mnie? Zadajesz sobie to pytanie za każdym razem jak myślisz…
  • Stała moda na militaria

    Odzież militarna stale utrzymuje swoją popularność, a nie jest to spowodowane aktualnymi t…
  • Tradycje ślubne

    Wraz z ceremonią zaślubin występują różne tradycje, które prezentują się od dnia poprzedza…
Zobacz więcej w Różne
Brak możliwości dodawania komentarzy

Sprawdź także

Marketing wizualny

Witamy w erze marketingu wizualnego. Marketing wizualny jest kluczem do opracowania skutec…